Mayor Web Tasarım
Kocaeli SEO
# Zirve Tutkunları İçin #

Kocaeli SEO

Mayor Web Tasarım

06.08.2019


"SEO" (Search Engine Optimization), Baş Harflerinden Oluşmaktadır. Arama motorları SEO çalışmaları sayesinde arama motorları, internet sitelerini daha kolay şekilde analiz ederek yeterli düzeyde çalışmalar yapılmış ise arayıcının karşısına ilk sıralarda çıkartması sağlanır. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.

SEO, Kısaca bir web sitesine yönelik tüm iyileştirme çalışmalarının yapıldığı bir yöntemdir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin içeriklerini, arama yapan kullanıcının bulmak istediği içerikler gibi düzenleyerek kullanıcının karşısına ilk sıralarda çıkabilmektedir.

SEO,arama motorlarında üst sıralarda gözükebilmek adına yapılan çalışmalar olarak açıklanabilir. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere iki farklı çalışma stili mevcuttur.

SEO, sitenize daha fazla kişi çekmek ve bu şekilde iş portföyünüzü genişletmek adına büyük önem taşımaktadır.

Kocaeli SEO
Kocaeli Web Tasarım

SEO’nun temel amacı, açılımı itibariyle "Arama Motoru Optimizasyonu" yani web sitelerinizi arama motorlarının istediği şekilde hazırlamaktır. Arama motorlarına göre hazırladığınız çalışmalar sonucunda siteniz arama sonuçlarında üst sıralarda yer alacak, Bu şekilde hizmet ve ürünleriniz daha geniş kitlelere ulaşacaktır.

SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği, beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir.

SEO İnternet dünyasında reklamların kilit noktası haline gelmiştir

 

SEO Nasıl Yapılır ?

SEO aslında doğal yollar ile popülerlik kazanma olarak adlandırılabilir. SEO çalışmaları, en çok tercih edilen ARAMA MOTORU olan GOOGLE'ın Belirlediği GOOGLE PENGUEN Algoritması'na göre yapılmaktadır.

PENGUEN algoritmasına göre GOOGLE'ın web sitelerini listelemek için kullandığı 200'den fazla kriter mevcuttur.

Bu kriterler çerçevesinde SEO'ya daha yeni başlayacak iseniz öncelikle yurt içi ve yurt dışı kaynaklardan dikkatli bir şekilde araştırmalar yapmanız gerekmektedir.
yanlış yapılan seo çalışmaları sonucunda hiç istemeyeceğiniz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Her ne kadar çok kolay ve uygun maaliyetlere sahip bir çalışma gibi gözüksede yanlış yapılan seo çalışmaları Web siteniz için geri dönüşü olmayan sonuçlar açığa çıkartabilmektedir.

Yanlış yapılan SEO Çalışmaları sonucunda web siteniz Arama motorlarında üst sıraya çıkmak yerine BLACKLİST yani (KARA LİSTE) adı verdiğimiz listeye dahil olabilir.

Bu listeye dahil olan web siteleri ise bu listeden çıkabilmek adına uzun uğraşlar vermesi gerekebilir. Buda size iş, zaman ve para kaybına neden olabilir.

 

KOCAELİ SEO

KOCAELİ UZMAN SEO EKİBİ

"Peki BLACK LİSTE (KARA LİSTE) düşmeden çalışmaları nasıl yapabilirim ?" sorusu aklınıza geliyorsa sizlere tavsiyemiz;

İlk olarak Google PENGUEN Algoritmasını detaylı olarak incelemeniz ve bu algoritma doğrultusunda teker teker ve ayrıntılı olarak 200'den fazla kritere uygun çalışmalar yapmanız.

200 kriterin her birini teker teker uygularken İLK ve EN ÖNEMLİ kural olan DOĞALLIK ilkesini göz önünde bulundurmalısınız.

Sitenizde kullanacağınız içeriklerin size özgü ve kesinlikle KOPYA İÇERİK OLMAMASI Gerekmektedir.

Eğer SEO Çalışmalarına yeni başlayacaksanız ve bu çalışmaları yapmak için gerekli vaktiniz yoksa KOCAELİ SEO Ekibimiz hizmetinizdedir.

KOCAELİ SEO uzman SEO ekibi ile 200'den fazla kriterleri sizler için teker teker güncel olarak takip etmekte, işinizi ve ürünlerinizi müşterilerinize daha kolay ve uygun maaliyetler ile sunmanıza, internet üzerinde popülerliğinizi korumanıza yardımcı olmaktadır

KOCAELİ SEO Ekibi ARAMA MOTORU DOSTU Çalışmaları sayesinde web sitenizi üst sıralara taşımak için gerekli tüm stratejileri belirli aralıklar ile uygulayarak hem sitenizin güncel kalmasını, hemde popülerliğinizi koruyarak müşterilerinize daha hızlı ve kolay şekilde ulaşmanızı sağlamaktadır

Uzman SEO ekibimiz sayesinde, siz müşterilerinize ürünlerinizi ve hizmetinizi tanıtırken arka planda sürekli olarak yapılan çalışmalar sayesinde üst sıralarda bulunmanın ve müşterilerinize daha hızlı ulaşmanın keyfini çıkartacaksınız.

"Zirveye Giden Yoldaki Rehberiniz..."
-Kocaeli SEO Ekibi