Mayor Web Tasarım
Kocaeli  Sosyal Medya Yönetimi
# Sosyallik Yaşam Şeklidir #

Kocaeli Sosyal Medya Yönetimi

Mayor Web Tasarım

14.03.2020


Kocaeli Sosyal medya Yönetimi

Sosyal medya nedir? Sosyal medya içerik üretmenin faydaları nelerdir? Firmama sosyal medyanın yardımı olur mu? Bu sorularla çok sık karşılaşıyoruz.

Sosyal medya ile müşteri sayınız artacak, marka değeriniz büyüyecek, marka bilinirliği artacaktır.

Sosyal medya nedir?

Sosyal medya günümüzde insanların içerik paylaştıkları online bir ağdır. Kurumlar ve bir çok kişi sosyal medyayı aktif olarak kullanılmaktadır. Bu sayede daha fazla kişiye kolay erişim sağlanabilir. Sosyal medya içerik üretimi blog yazılarının, ürün/hizmetlerin, haberlerin, düşüncelerin, yaşanan kişisel olayların paylaşıldığı sanal bir alan olarak bilinmektedir.

Sosyal medyanın firmaya faydaları nelerdir?

Sosyal medya platformların da hizmet/ürün paylaşımlarında bir çok kullanıcıya aynı anda ulaşmanın kolaylığı sağlanmaktadır.
Daha fazla ve kolay ulaşımla reklam içeriklerinden dönüt alımı daha yüksek olmaktadır.
Teknolojinin hızla gelişmesi insanların hayatında kalıcı yer edinmesinden sonra sosyal medyayı tanıtım ve ürün pazarlama üzerinde kullanan firma sayısı her gün artmaktadır.
Firmaların daha düşük maliyetlerle daha fazla müşteriye ulaşması satış oranlarında yükselmeyi beraberinde getirmiştir.
Doğru hedeflerle yönetilen sosyal medya hesapları sponsorlu içerik paylaşımları ve ürünle bağdaşmış Influencer reklam tercihleri doğru planlanmalı hedef kitle ürün içeriklerini doğru yansıtmalıdır.

Kocaeli Sosyal medya reklam yönetimi nasıl olmalıdır?

Kocaeli Sosyal medya reklam yönetimi başarının altın kurallarından biridir.
Profesyonel hizmet sağlayan sosyal medya danışmanları tarafından hizmet alınmalı ve içeriklerin ürün ve şirket yapısına uygun bir şekilde tasarlanmalıdır.
Kurumsal içeriklerin firma renklerinin ön planda olduğu içeriklerin hizmet verdiğiniz yaş, cinsiyet, konum olarak belirlenmeli içerik çizgileri oluşturulmalıdır.
Devamlı ve istikrarlı bir reklam tablosu oluşturmalıdır.

Sponsorlu içerik paylaşımı mevcut platformalar da ücretini, gününü, yaşını, cinsiyetini, konumu sizin belirlediğiniz reklam tibidir.
Influencer reklam ise sosyal medya üzerinde yüksek takipçiye sahip kullanıcıların (fenoman) sizin postlarınızı paylaşmasıdır.
Burada önemli olan takipçi yoğunluğunun firmanızın hizmet alanına hitap edip etmemesidir.

Sosyal medyada içerik hangi sıklıkla paylaşılmalıdır?

Sosyal medya da içerik paylaşımı düzenli bir şekilde olmalıdır. Firmanızın yaptığı iş alanına göre sosyal medya uzmanının belirlemiş olduğu aylık yönetim planına göre hareket edilmeli, istikrarı koruyarak gidilmelidir.
Her gün içerik paylaşımı yapan bir firma aynı kalitede aynı kurumsal çizgilere sahip olmalıdır.
Hizmet verdiği alan da içerik üretimi için günlük done sağlayamayan bir firma haftalık paylaşım tercih etmeli ve içerik üretimini hikaye bölümüne taşıyarak takipçilerini aktif tutmalıdır.

Sosyal medya reklamcılığı nasıl yapılmalıdır?

Sosyal medya reklamcılığı firmanın mevcut kuruluş ilkeleri ve hizmet ağına göre oluşturduğu temelle başlar.
İş yoğunluğu, üretim hızı, kapasite ile şekillenir. Sosyal medya reklamlarına başlamadan önce belirlenmesi gereken donelerle planlamalar yapılır.
Aylık planlamalar yıllık hedef planlamasına sizi taşımak için reklamlardan gelen dönütlere göre yenilenir ya da üzerinden devam edilir.
Yıllık planlamalar sosyal medya reklamlarına başlamadan önce hedeflediğiniz hedefe sizi taşımak için hazırlanır.
Reklam yönetiminde hedeflediğiniz konuma sizi taşıyan istikrar ve düzendir.
İçerik üretiminde belirlediğiniz tasarımlar dikkat çekici ve akılda kalıcı olmasına özen gösterilir.
Firmanın müşterilerinden aldığı geri dönüşlerle ilerlemeler ve büyümeler gerçekleşir.

Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medya Yönetimi

Mayor Web Tasarım ailesinin Sosyal Medya Ekibi olarak bu büyük yükü sırtlanmaya hazırız. Sizin adınıza sosyal medyada rakip analizleri ve içerik paylaşımları yaparak firmanızı sosyal medyada daha profesyonel şekilde temsil ediyoruz.

"Lütfen tekrar edin ; Etki (influence), popülerite değildir..""
-Brian Solis